Papież o kryzysie

PAP
opublikowano: 26-09-2009, 13:32

Benedykt XVI powiedział w sobotę na  pokładzie samolotu lecącego do Pragi, że należy wyjść z obecnego kryzysu ekonomicznego z większym poczuciem odpowiedzialności.

Konieczne jest - mówił papież podczas krótkiej konferencji prasowej - "poczucie odpowiedzialności silniejsze od chęci zysku, poczucie odpowiedzialności silniejsze niż egoizm".

Następnie Benedykt XVI, który udaje się do Czech, gdzie 66 procent mieszkańców deklaruje się jako niewierzący, stwierdził, że Kościół katolicki jest tam "twórczą mniejszością, zdolną do przesiąknięcia przyszłości także poprzez dialog z agnostykami".

Pytany przez dziennikarzy o stan swego nadgarstka, złamanego w lipcu w następstwie upadku, papież odparł: "nie odzyskałem jeszcze w pełni sprawności ręki, ale mogę już jeść i pisać". Przyznał: "ciężko mi było, gdy nie mogłem pisać przez sześć tygodni". Zapewnił, że teraz pracuje już nad drugą częścią książki "Jezus z Nazaretu".

"Ale mam jeszcze dużo pracy. Może skończę na wiosnę, taką mam nadzieję" - dodał papież.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane