Papież wskazał sposób na szczęście

PORADNIKI: Zwolnij w życiu, bądź hojny, walcz o pokój — to tylko niektóre wskazówki obecnego papieża dla tych, którzy chcą czerpać większą radość ze swojego życia.

Franciszek, papież znany z niekonwencjonalnych komentarzy, znowu zaskoczył. Tym razem w wywiadzie dla argentyńskiego tygodnika „Viva” wymienił 10 wskazówek, które sprawiają, że życie człowieka jest bardziej radosne i szczęśliwe. Oprócz bardzo ogólnych rad na liście znalazły się też takie, które wziąć mogą sobie do serca szczególnie ludzie biznesu. Papież namawia do kreatywnego tworzenia miejsc pracy dla młodych ludzi, bo jeśli młodzież nie będzie miała przed sobą możliwości, to ucieknie w narkotyki. Namawia też do odkrycia na nowo sensu odpoczynku i korzystania z wolnych dni. — Pracownicy powinni mieć wolne niedziele, ponieważ niedziela jest dla rodziny — relacjonuje słowa papieża „Catholic News Service”.

Papież Franciszek. Fot. iStock
Zobacz więcej

Papież Franciszek. Fot. iStock

Przepis na szczęście

1. Żyj i pozwól żyć

2. Dawaj siebie innym

3. Postępuj w życiu spokojnie

4. Odkryj sens zdrowego wypoczynku

5. Niedziele powinny być wolne

6. Znajdź innowacyjne sposoby tworzenia godnych miejsc pracy dla młodych ludzi

7. Miej szacunek do przyrody i dbaj o naturę

8. Przestań myśleć negatywnie

9. Nie nawracaj, ale szanuj przekonania innych

10. Pracuj na rzecz pokoju

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Papież wskazał sposób na szczęście