Paris Saint-Germain nie będzie grać w Superlidze

opublikowano: 20-04-2021, 13:38

Francuski klub piłkarski Paris Saint-Germain (PSG) nie zamierza uczestniczyć w Superlidze i zgadza się ze stanowiskiem UEFA w tej sprawie, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Jeden z najbogatszych francuskich klubów, którego właścicielem jest Katar, może ogłosić oficjalnie swoje stanowisko jeszcze we wtorek.

W poniedziałek ogłoszono zamiar stworzenia europejskiej Superligi piłkarskiej, w której miałoby grać sześć klubów angielskich i po trzy z Włoch i Hiszpanii. Przewidziano jeszcze trzy miejsca dla innych „stałych członków” ligi i pięć dla wybranych w każdym sezonie. Superliga miałaby ruszyć w sierpniu. Pomysł spotkał się jednak z dużym sprzeciwem. Nie chcą w nim uczestniczyć kluby z Niemiec i Francji.

- Ten projekt nie wypali bez Francji i Niemiec – powiedział Francois Godard, analityk rynku mediów sportowych w Enders Analysis. – Jak można sprzedać go jako europejską ligę jeśli mówi się tylko o Mediolanie, Madrycie i Londynie – dodał.

Źródła Bloomberga twierdzą, że PSG ogłosi wsparcie dla stanowiska UEFA w sprawie Superligi. Organizacja zrzeszająca europejskie związki piłkarskie informowała w poniedziałek, że stworzenie Superligi będzie wykroczeniem, które pozwoli jej ukarać kluby i piłkarzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane