Czytasz dzięki

PARP wprowadza ułatwienia dla start-upów

opublikowano: 20-05-2020, 22:00

Dotacje z poddziałania 1.1.2 programu operacyjnego Polska Wschodnia („Rozwój start-upów”) pomagają młodym spółkom przebić się z niebanalnymi pomysłami.

Stawką w konkursie jest grant w wysokości 1 mln zł. Dzięki dofinansowaniu przedsiębiorcy wprowadzają nietuzinkowe produkty i usługi na rynki krajowy i zagraniczny. W naborze dla start-upów Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zniosła kluczowy wymóg dotyczący posiadania przez nich tzw. raportu z ukończenia inkubacji. Upoważnia on przedsiębiorców do ubiegania się o dotacje na rozwój produktu lub usługi.

Wspomniany raport potwierdza, że spółka zakończyła program szkoleń dla start-upów ze wskazówkami, jak rozwijać pomysły i przekuwać je w biznes. To taki bilet wstępu do starania się o wsparcie. Teraz raport jest ważny przez cały okres trwania konkursu. Wcześniej był uznawany przez PARP tylko przez dziewięć miesięcy od zakończenia inkubacji na platformie startowej. Ponadto PARP wydłużyła do 14 dni termin na uzupełnienie dokumentacji dotyczącej spełnienia przez przedsiębiorców warunków formalnych. Chodzi o wnioski złożone tylko w kilku rundach konkursu — od czwartej do siódmej. Startupowcy będą mieli więcej czasu także na poprawienie lub uzupełnienie wniosków o dofinansowanie.

WAŻNA DATA:

30.09 Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.1.2 POPW.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.parp.gov.pl

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane