Partnerstwo pomoże zwiększyć sprzedaż

opublikowano: 19-11-2017, 22:00

Cross-marketing pozwala dotrzeć do większej liczby klientów i odróżnić się od konkurencji.

Klienci coraz uważniej rozpatrują zalety różnych promocji i oczekują realnych korzyści od sprzedawców. Aż 57 proc. konsumentów docenia natychmiastową gratyfikację, np. zniżkę za zakup produktów przy użyciu karty — wynika z raportu „Shoppers' Perspective 2017”. Firmy coraz częściej stoją zatem przed wyzwaniem zwiększania efektywności swoich kampanii. Jednym z przyjętych przez nie sposobów jest łączenie sił z innymi przedsiębiorstwami i stosowanie marketingu krzyżowego (ang. cross-marketing). Jest to połączenie działań promocyjnych przynajmniej dwóch niekonkurujących firm w celu osiągnięcia wspólnych korzyści — wizerunkowych lub sprzedażowych.

Takie rozwiązanie sprawdza się w szczególności wtedy, dy jeden podmiot oferuje produkt, a drugi usługę. Przykładem z polskiego rynku może być współpraca sieci hurtowni Makro z wydawcą kart Visa. W swojej kampanii promocyjnej firmy wykorzystały nowoczesne rozwiązanie technologiczne, jakim jest ZenCard (narzędzie do tworzenia programów lojalnościowych) oraz element natychmiastowej korzyści, jaką mogli uzyskać klienci w momencie płatności za zakupy. Komunikacja akcji odbyła się poprzez wspólne materiały reklamowe, dzięki czemu budżet został proporcjonalnie rozłożony na dwa podmioty.

Warto dodać, że cross-promocja to nie tylko skuteczny sposób na zwiększenie przychodów czy optymalizację wydatków marketingowych dzięki wspólnym przekazom promocyjnym. To również metoda na rozszerzenie zasięgu i efektywności działań dzięki nowym kanałom komunikacji i na poprawę wizerunku firmy poprzez współpracę z zaufanym wśród konsumentów partnerem. Jest to również dobry sposób na odróżnienie się od konkurencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu