Paryż: liczba zwiedzających muzea spadła o 8,5 proc.

Marek Druś
opublikowano: 19-08-2002, 15:18

Liczba turystów zwiedzających pięć najpopularniejszych miejsc Paryża spadła w I połowie roku o 8,5 proc., poinformowało miejscowe Biuro Turystyki i Konferencji.

Ze statystyki sporządzonej na podstawie liczby sprzedanych blietów wynika, że po sześciu miesiącach tego roku 10,1 mln turystów zwiedziło Centrum Pompidou, Wieżę Eiffel, Luwr, Pałac Nauki i Muzeum d'Orsay. W ubiegłym roku było ich o 8,5 proc. więcej.

Po czterech miesiącach tego roku liczba turystów zagranicznych, którzy zatrzymali się w paryskich hotelach, spadła o 4 proc. Liczba Amerykanów odwiedzających stolicę Francji spadła w tym okresie o 17 proc., a Japończyków o 16 proc.

Francja nadal utrzymuje pierwsze miejsce na liście najczęściej odwiedzanych przez turystów krajów świata. Najchętniej podróżują tam Amerykanie, Brytyjczycy, Włosi i Japończycy.

MD, Associated Press

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Paryż: liczba zwiedzających muzea spadła o 8,5 proc.