Czwarte pod względem liczby pasażerów amerykańskie linie lotnicze mają ostatnio złą prasę. Dwa tygodnie temu głośno było o nich kiedy odmówiły przewiezienia grupy dziewczynek, bo nosiły legginsy. Teraz wiralne stało się nagranie wideo, na którym na siłę usuwany jest z samolotu pasażer.

Do incydentu doszło w niedzielę. United Airlines stwierdził, że ma zbyt wielu pasażerów na lot z Chicago do Louisville. Pracownicy linii zwrócili się do nich, aby kilku zrezygnowało z lotu. Nikt się nie zgłosił więc pracownicy linii sami wybrali. Wskazany pasażer stwierdził, że jest lekarzem i musi być następnego dnia rano w pracy w szpitalu. To nie pomogło i został usunięty siłą z samolotu.
Nagranie wideo wywołało wielką falę negatywnych komentarzy. Ostatecznie głos zabrał prezes United Airlines, Oscar Munoz, który przeprosił i nazwał incydent „budzącym wzburzenie dla wszystkich nas w United”. Zapowiedział, że skontaktuje się bezpośrednio z pasażerem usuniętym z samolotu i zajmie sprawą.