Paszporty rozdane, teraz czas na czyny

Bogdan Tychowski
30-06-2004, 00:00

Biznesplany pięciu mieszkańców zachodniego Pomorza nagrodzono w projekcie „Paszporty do przedsiębiorczości”.

Uroczystym wręczeniem „Paszportów do przedsiębiorczości” na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie zakończyła się pierwsza edycja projektu realizowanego przez władze województwa zachodniopomorskiego i francuskiej Loary Atlantyckiej. Jego głównym celem jest tworzenie nowoczesnych firm mogących skutecznie działać na europejskim rynku. Akcja trwała sześć miesięcy. W spotkaniach uczestniczyło 77 osób, głównie zamierzających otworzyć firmy.

— Uczestnicy szkolenia sporządzali biznesplany, oceniane przez komisje kwalifikacyjne. Tym, którzy wykazali się profesjonalizmem, rzetelnością i wiarygodnością oraz oryginalnością, wręczamy pierwsze w Polsce „Paszporty do przedsiębiorczości” — mówił Nicolas Fortineau z Rady Generalnej Loary Atlantyckiej.

Najlepiej wypadło pięć osób: Elżbieta Jakubiak z Koszalina, nagrodzona za pomysł stworzenia firmy zajmującej się usługami ezoterycznymi, Piotr Borowski i Radosław Gonciarz ze Szczecina za projekt uruchomienia sieci informacji kulturalno-turystycznej dla miasta, Andrzej Stempowski z Koszalina za projekt: Badania komputerowe nośników informacji, czyli odzyskiwanie danych z twardych dysków (od roku prowadzi firmę, chce ją rozwinąć), i Marek Gruchot za pomysły dotyczące świadczenia usług konserwatorsko-remontowych.

— Od dziś macie państwo prawo do ubiegania się o preferencyjny kredyt z poręczeniem, tańszych usług ekspertów, np. prawników. Życzę wam powodzenia w biznesie — powiedział Zygmunt Meyer, marszałek zachodniopomorski.

Przy projekcie współpracują m.in. banki ING BSK i PKO BP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Paszporty rozdane, teraz czas na czyny