Paul: spadek rynku akcji o 50 proc. „wyobrażalny”

opublikowano: 21-08-2017, 08:04
aktualizacja: 21-08-2017, 08:05

Ron Paul, biznesmen i były republikański kongresmen z Teksasu uważa, że na amerykańskim rynku akcji może dojść do załamania, które zredukuje wartość głównych indeksów nawet o 50 proc.

- 50. procentowy spadek jest wyobrażalny – powiedział Paul w CNBC o sytuacji na rynku akcji. 

Zobacz więcej

Ron Paul, fot. Bloomberg

Według jego wyliczeń, S&P500 może spaść do 1212 pkt., a średnia Dow Jones do 10837 pkt.

Paul tłumaczy, że swoją katastroficzną prognozę opiera na obecnym chaosie w Waszyngtonie, powodowanym przez „nieprzewidywalnego prezydenta” oraz tych, którzy zamierzają „rozerwać go na strzępy”. Podkreśla jednocześnie, że nie obwiniałby za ewentualny spadek rynków akcji Donalda Trumpa.

- Gdyby na rynku doszło do krachu jutro i mielibyśmy wielką depresję, Trump nie zrobił tego w sześć miesięcy. Spowodowanie wszystkich tych problemów, z którymi się borykamy, zajęło sześć, czy nawet dziesięć lat – powiedział.

Obecna prognoza Paula jest bardziej „niedźwiedzia” od tej z 29 czerwca, kiedy przewidywał spadek rynków akcji o 25 proc. Wówczas argumentował, że Wall Street przeszacowała siłę gospodarki, a Fed trzymał stopy procentowe zbyt nisko przez zbyt długi czas. Zapowiadał, że sytuacja na rynku akcji może pogorszyć się wyraźnie w październiku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Paul: spadek rynku akcji o 50 proc. „wyobrażalny”