Pauza w boomie gospodarczym eurolandu

opublikowano: 05-03-2018, 11:16
aktualizacja: 05-03-2018, 11:19

Wzrost cen przyhamował popyt w lutym, ale gospodarka eurolandu jest na drodze do osiągnięcia największego wzrostu od ośmiu lat, poinformował Reuters.

Indeks PMI, pokazujący aktywność przemysłu i sektora usług eurolandu, spadł w lutym do 57,1 z 58,8 w styczniu, poinformował IHS Markit. Pierwotnie szacowano jego wartość na 57,5.

- Wygląda na to, że gospodarka eurolandu najechała na ogranicznik prędkości w lutym po doskonałym rozpoczęciu roku. Jest zbyt wcześnie, aby spadek PMI w lutym traktować jako coś znaczącego, bo cofnięcie się ze styczniowego szczytu było spodziewane – powiedział Chris Williamson, główny ekonomista IHS Markit.

Jego zdaniem, odczyt PMI jest zgodny z prognozę wzrostu PKB eurolandu o 0,8-0,9 proc., co w przypadku osiągnięcia wyższej wartości oznaczałoby najlepszy kwartał od 2010 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Pauza w boomie gospodarczym eurolandu