Pawlak chce pracować na własny rachunek

PAP
opublikowano: 17-04-2013, 16:42

B. wicepremier, minister gospodarki oraz b. prezes PSL Waldemar Pawlak ujawnił podczas środowej wizyty w Płocku, że zakłada własną działalność gospodarczą związaną z doradztwem, choć nie rezygnuje z polityki. „Nie chcę być posłem zawodowym”, powiedział.

„Będę zajmował się taką działalnością, która się wiąże z doradztwem, z wykładami na uczelniach. Chcę po prostu wykorzystać doświadczenia z polityki, z rozeznania dotyczącego gospodarki. Zależy mi na tym, żeby zająć się uczciwą robotą” – powiedział Pawlak.

Pawlak, pytany przez PAP podczas konferencji prasowej o szczegóły swych planów, podkreślił, że nie zamierza rezygnować z polityki, ale chce jednocześnie rozpocząć pracę na własny rachunek. „Oznacza to tylko tyle, że nie chcę być posłem zawodowym. Chcę pracować na własny rachunek” – oświadczył.

„Myślę, że to jest też trochę przekleństwo naszej polityki, że ona tak trochę została za bardzo zbiurokratyzowana. Powinny być wysokie diety poselskie i możliwość normalnej pracy, bo wtedy posłowie i senatorowie mieliby realny, twardy kontakt z życiem. To byłoby dużo praktyczniejsze dla funkcjonowania także parlamentu” – ocenił Pawlak. Dodał, że obecnie niektóre regulacje „są nieraz zbyt sztuczne i oderwane od realiów życia i to jest trochę przekleństwo, które warto cały czas poprawiać”.

Pawlak dopytywany z kolei o poparcie dla PSL-u, które według sondażu TNS Polska wynosiłoby 6 proc. głosów, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie kwietnia, odpowiedział: „Trzeba zapytać prezesa Piechocińskiego, gdzie mu się ta jedynka zgubiła”.

„Ja mówiłem do naszych ludzi na kongresie, że 8 (procent poparcia - PAP) może być więcej od 30, jeżeli te 8 jest w koalicji, a 30 w opozycji. Ale nie chcieli słuchać. Wybrali takiego, co obiecywał dużo więcej. To teraz poczekajmy, dajmy mu jeszcze szansę” – zaznaczył Pawlak, nawiązując do Kongresu PSL-u z listopada 2012 r., który wybrał Janusza Piechocińskiego na nowego prezesa partii.

Odmówił komentarza do obecnych działań PSL-u i władz partii, w tym otwarcia ugrupowania na PJN w ramach inicjatywy centrum programowego. „Znowu jestem wyciszony, wewnętrznie, peeselowsko” – oświadczył.

Pawlak odwiedził w środę w Płocku zespół szkół technicznych, gdzie naukę prowadzi technikum samochodowe, którego jest absolwentem. Podczas spotkania z uczniami przekonywał do zdobywania praktycznej, gruntownej wiedzy, w tym do nauki języków obcych, co – jak podkreślił – ułatwia później podejmowanie odważnych inicjatyw i sukces w biznesie. „Traktujcie naukę jak wielką przygodę” – namawiał Pawlak.

Waldemar Pawlak, fot. Marek Wiśniewski
Waldemar Pawlak, fot. Marek Wiśniewski
None
None
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane