Pawlak namówi Rosjan na Amber

PJ
opublikowano: 22-01-2008, 00:00

Minister gospodarki chce namówić Rosjan na realizację projektu alternatywnego wobec gazociągu północnego.

Minister gospodarki chce namówić Rosjan na realizację projektu alternatywnego wobec gazociągu północnego.

Waldemar Pawlak, minister gospodarki, zapowiedział, że w trakcie planowanych na luty rozmów premiera Donalda Tuska z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Moskwie, stronie rosyjskiej zostanie przedstawiony projekt gazociągu Amber. Miałby on połączyć lądem rosyjskie złoża gazu z systemem europejskim. To projekt alternatywny (i tańszy) w porównaniu z forsowanym przez Rosjan gazociągiem północnym, przebiegającym po dnie Bałtyku. Wicepremier Pawlak nie chce rezygnować też z planów realizacji również tańszego projektu Jamał II.

Uważa on ponadto, że powinniśmy przywiązywać większą wagę do krajowych zasobów, które pokrywają jedną trzecią polskich potrzeb i są znaczenie tańsze niż gaz importowany. Jego zdaniem, powinniśmy też przyjrzeć się np. gazyfikacji węgla czy technologii wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu