Pawlak: Obniżka stóp procentowych to dobry sygnał

PAP
opublikowano: 27-01-2009, 16:59

Obniżka stóp procentowych o 75 pkt. to  dobry sygnał i czynnik, który powinniśmy uwzględnić przy ocenach sytuacji - powiedział na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Na zakończonym we wtorek posiedzeniu RPP obniżyła stopy procentowe o 75 pkt bazowych; główna stopa NBP wyniesie nie mniej niż 4,25 proc.

"W Polsce te obniżki stóp zaczęły się później i teraz będą miały konkretny wpływ łagodzący sytuację i wpływ tej dekoniunktury na rynkach światowych" - powiedział wicepremier.

"Teraz potrzeba wspólnych działań, trzeba wykorzystania wszystkich propozycji partnerów społecznych, i opozycji, i koalicji - takiego wspólnego podejścia do przezwyciężania kryzysu. Wtedy możemy liczyć, że Polska, choćby tak jak jest to w raporcie Komisji Europejskiej, utrzyma tę wysoką pozycję i w regionie, i w całej UE" - powiedział Pawlak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane