Pazerna restauracja z Wenecji drogo za to płaci

opublikowano: 25-01-2018, 17:57
aktualizacja: 25-01-2018, 18:03

Restauracja, która naciągnęła turystów na 1,1 tys. EUR za mało wystawny posiłek, musi zapłacić kary wysokości ponad 10 tys. EUR.

Niedawno pisaliśmy, że czterech Japończyków poskarżyło się na pazerną restaurację. Za posiłek składający się z czterech steków, grillowanej ryby i wody kazano im zapłacić 1,1 tys. EUR. O sprawie zrobiło się głośno. Obiecali się nią zająć burmistrz Wenecji i miejscowa policja. Restaurację o nazwie Osteria da Luca skontrolowała policja, ochrona sanitarna i inspekcja budowlana. Odwiedzili ją także funkcjonariusze policji finansowej. Według mediów, kontrole zakończyły się jak dotąd karami na łączną kwotę 14 tys. EUR. Najgorsze może być jednak dopiero przed restauracją. Policja finansowa sprawdza, czy było więcej przypadków niewydawania rachunku klientom jak to było w przypadku czterech Japończyków. 
 

Wenecja (fot. Bloomberg)
Wenecja (fot. Bloomberg)
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.it

Polecane