W Wenecji zajmą się sprawą rachunku 1,1 tys. EUR w restauracji

opublikowano: 23-01-2018, 17:20
aktualizacja: 23-01-2018, 17:21

Burmistrz Wenecji i szef miejscowej policji obiecali działania po tym jak grupa turystów poskarżyła się, że dostali rachunek 1,1 tys. EUR w restauracji za cztery steki, grillowaną rybę i wodę.

To kolejny incydent dotyczący zawyżania rachunków w restauracjach turystom odwiedzającym Wenecję. Tym razem ofiarami chciwego restauratora zostało czworo Japończyków, studentów Uniwersytetu w Bolonii. Po tym jak zapłacili niebotycznie wysoki rachunek w restauracji w dzielnicy San Marco złożyli skargę na policji. Właściciel restauracji tłumaczył lokalnej prasie, że „nie pamięta aby miał kiedykolwiek problemy z jakimiś japońskimi klientami”.

Zobacz więcej

Wenecja (fot. Bloomberg)

W listopadzie ubiegłego roku rodzina z Wielkiej Brytanii poskarżyła się na rachunek wysokości 500 EUR za lunch zjedzony w restauracji przy Placu Św. Marka. Twierdzili, że jeden z kelnerów widząc ich nieznajomość włoskich dań „naciągnął” ich serwując najdroższe, choć ich nie zamawiali.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.it

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu