#PBdosłuchania (Odc. 36): Gdy firma czeka na przelew...

opublikowano: 23-03-2018, 06:00

Każdy z nas kiedyś czekał na przelew. Niezależnie od tego czy mówimy o osobach prywatnych, małych i średnich firmach czy też dużych przedsiębiorstwach, zatory płatnicze to największe przekleństwo relacji w polskim biznesie.

Zastanówmy się dlaczego Polacy nie spłacają faktur? O tym porozmawiam z Mateuszem Ostrowskim, psychoterapeutą, niegdyś dziennikarzem ekonomicznym. Zastanowimy się nie tylko nad mentalnymi przyczynami problemu, lecz również jego rozwiązaniami. 

O skali zaległości płatniczych największą wiedzę ma Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów. To Biuro Informacji Gospodarczej, które razem z Kaczmarski Inkasso przeprowadza regularne badania problemu, o którym dzisiaj mówimy. Co ciekawe, wzrost gospodarczy może go jeszcze nasilić. 

Rozwiązaniem problemu zatorów może być faktoring. Nazwa często stosowana, ale niezrozumiana. Czym jest, a czym nie jest to narzędzie wyjaśni Sylwia Wedziuk z redakcji Pulsu Biznesu.

Duże instytucje finansowe, oferujące faktoring największym przedsiębiorstwom zainteresowały się mniejszymi firmami. Jak wygląda ta usługa opowie Daniel Napiórkowski przedstawiając punkt widzenia Idea Money.

O współpracy z mikro i małymi firmami opowie również Izabela Kozakiewicz z fintechu inviPay. Wspólnie zastanowimy się jak korzystanie z faktoringu podnosi procent płaconych w terminie faktur.

To jest Puls Biznesu do słuchania, przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dobrowolski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy