#PBdosłuchania Odc. 40.: KOMPETENCJE I ZAWODY PRZYSZŁOŚCI

opublikowano: 20-04-2018, 06:28
aktualizacja: 20-04-2018, 06:29

W jednym z ważniejszych filmów pokolenia lat 80. pada pytanie o to, co bohater będzie w życiu robił. Odpowiada, że każdy musi zastanowić się co lubi robić i zacząć to robić.

To co dwadzieścia lat temu mogło zdawać się marzeniem, dziś okazuje się rzeczywistością rynku pracy. Ale po kolei.

Mój pierwszy gość, Piotr Mazurkiewicz z firmy rekrutacyjnej HRK wskaże jakie będą grupy zawodów, które liczyć mogą na największe zainteresowanie rynku. A o to nie łatwo w pokoleniach przeżywających co chwila cyfrowe rewolucje.

O tym jak zmieni się system przygotowania do zawodu i co wyprze studia wyższe opowie dr Krzysztof Najder, założyciel firmy Stratofera zajmującej się kulturowym przewidywaniem przyszłości.

O zmianach na rynku pracy przewidywanych m.in. przez Bank Światowy opowie Edi Pyrek, trener, mentor, doradca wizerunkowy rządów a w przeszłości m.in. negocjator wśród afgańskich plemion. Przedstawi on radykalne, ale niezbędne rozwiązania, które mogą pomóc rodzicom przygotować ich dzieci do wejścia na rynek pracy.

I wreszcie o tym jak ważny jest zawód w osobistym dążeniu do szczęścia opowie psycholożka, Julia Izmałkowa.

To jest Puls Biznesu do słuchania, przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dobrowolski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy