#PBdosłuchania odcinek 21.: JAK ZNALEŹĆ I UTRZYMAĆ PRACOWNIKA?

opublikowano: 17-11-2017, 15:35

Na polskim rynku nie tylko coraz trudniej znaleźć odpowiadającego naszym potrzebom pracownika, ale też go utrzymać. Zwłaszcza, jeżeli jest przedstawicielem wymagającego pokolenia milenialsów.

Moi dzisiejsi goście opowiedzą jak sprostać temu zadaniu – wyłowić talent, wdrożyć go w procedury organizacji i zbudować dobrowolną więź z pracodawcą. Nasze rozmowy odbyły się podczas gali konkursu Siła Przyciągania 2017.

Poziom bezrobocia spada, więc wymagania pracowników wobec pracodawców rosną i nie chodzi tylko o wynagrodzenia bo do głosu dochodzi pokolenie coraz bardziej wymagających milenialsów. O rynku kadr pod koniec drugiej dekady XXI wieku opowiada Anna Szczeblewska z firmy PwC.

Kim są milenialsi i jakie są ich potrzeby? Głos tego pokolenia sprawił, że w konkursie Siła Przyciągania powołano specjalną Kapitułę Milenialsów, która wyłoniła najbardziej odpowiadające ich potrzebom inicjatywy rynku pracy. Jej reprezentant, Eustachy Bielecki z portalu Kariera.pl wyjaśni jakie wymagania wobec pracodawców mają przedstawiciele jego generacji oraz pokolenia Z, czyli urodzeni po 1995 roku.

W jaki sposób utrzymać pracownika w firmie przy tak dużej rotacji specjalistów na rynku? Jednym z rozwiązań są krzyżowe szkolenia organizowane przez jedne działy dla drugich. W ten sposób nie tylko zwiększa się kompetencje zatrudnionych, ale także wskazuje różne potrzeby osobnych działów. Anna Miśko z home.pl przedstawi projekt wewnętrznych szkoleń, dzięki którym pracownicy różnych działów mają szansę przyswoić nowe kompetencje w zakresie programowania.

Elektroniczne aplikacje pomagają nie tylko zamówic taksówkę, lunch czy skontaktować ze znajomymi, ale również umożliwiają budowę relacji między pracownikami w firmie oraz między pracownikiem a pracodawcą. Magdalena Owsiana z Cognifide Polska opowie o aplikacji, która ułatwia interakcję między pracownikami firmy informatycznej.

Jak odkryć prawdziwy talent? W pokoleniu przeszkolonym w rozwiązywaniu testów rozwikłanie tej zagadki kryje się w postawieniu egzaminowanym prawdziwego zadania logicznego w danym miejscu, czasie, przestrzeni. Anna Kęsik z ING Banku Śląskiego wyjaśni jak wdrożenie koncepcji escape roomu poprawiło proces rekrutacji w firmie.

Pokolenie milenialsów to grupa wymagająca, niecierpliwa i często niezdecydowana. Jak odświeżyć program stażowy aby stał się interesujący dla osób z tej generacji? Mirosław Antonowicz z mBanku przedstawi system stażowy, który odpowiedział na wyjątkowe potrzeby pokolenia milenialsów.

Jakich pracowników potrzebuje browar? Okazuje się, ze takich, jakiech potrzebują wszyscy inni pracodawcy. Rozmowa z doświadczonym dyrektorem kadr w jednej z najstarszych firm w Polsce pokazuje stałość wymagań i innowacje w podejściu do rekrutowanych. Andrzej Borczyk z Grupy Żywiec opowie m.in. jak wsparcie międzynarodowego koncernu i szkolenia dotykające samego sedna działalności firmy przełożyło się na przywiązanie pracowników do organizacji.

To jest Puls Biznesu do słuchania, przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dobrowolski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Biznesu do słuchania / #PBdosłuchania odcinek 21.: JAK ZNALEŹĆ I UTRZYMAĆ PRACOWNIKA?