#PBdosłuchania odcinek 22.: ILE KOSZTUJĄ ŚWIĘTA?

opublikowano: 01-12-2017, 06:52
aktualizacja: 01-12-2017, 06:52

Zaczynamy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, dlatego ten Puls Biznesu do słuchania poświęcimy w całości na podsumowanie tego ile nas one kosztują: pieniędzy, pracy i zdrowia psychicznego.

Pracowe wigilie, spotkania z rodziną to wydarzenia, które często nie są dla nas przyjemne, ale uczestnictwo w nich wynika z siedzącego w nas głęboko poczucia obowiązku. Jak się wyzwolić z takiego kojca przywiązania do tego jak ktoś o mnie myśli i jak zacząć pracę nad sobą, by siebie stawiać na pierwszym miejscu opowie psycholog Julia Izmałkowa.

Zakupy – z tym przede wszystkim kojarzy się okres przedświąteczny. Gdzie kupujemy, jeśli w internecie to za pomocą jakich urządzeń i jakie wydatki zaplanowaliśmy na tę okazję – o tym opowie Marcel Zatoński z redakcji Pulsu Biznesu.

Ponad półtora miliona transakcji dziennie dokonywanych jest w grudniu na portalu Allegro.pl, którego przedstawiciel Michał Bonarowski opowie mi jakie oferty są najczęściej wyszukiwane i czy po Świętach pojawiają się na nim nietrafione prezenty.

Na Boże Narodzenie spojrzymy również w skali makro. Czy zakupowa gorączka przekłada się na wskaźnik PKB i co by było gdyby ktoś nam Święta ukradł? Wyjaśni to Ignacy Morawski z portalu SpotData.

Na koniec zabiorę Państwa w podróż do Konsulatu Świętego Mikołaja. Kilka lat temu producent bombek choinkowych Tadeusz Doroszko z Kętrzyna wobec załamania rynku amerykańskiego stworzył miejsce inspirowane fińskim Rovaniemi, w którym dzieci mogą ozdabiać wydmuchiwane na ich oczach bombki. Nie wstrzymał jednak tradycyjnej produkcji i w tym roku kętrzyńskie bombki ozdabiać będą m.in. choinki na placu św. Piotra w Rzymie i w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

To jest Puls Biznesu do słuchania, przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dobrowolski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Biznesu do słuchania / #PBdosłuchania odcinek 22.: ILE KOSZTUJĄ ŚWIĘTA?