PBG szykuje wniosek o pomoc

EG
opublikowano: 18-07-2012, 00:00

Polimex złożył propozycję ARP. Grupa PBG jeszcze nad nią pracuje, ale upłynnienia Rafako nie rozważa.

Polimex-Mostostal złożył do Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) ofertę sprzedaży dwóch spółek: Sefako i Energomontażu Północ Gdynia. Ich aktualna wycena rynkowa opiewa na nieco ponad 200 mln zł, jednak prezes Konrad Jaskóła nie ujawnił, jaka jest cena wywoławcza. W kolejce po pomoc ustawia się też PBG.

— Przygotowujemy wniosek o wsparcie finansowe. Powinniśmy go złożyć w ciągu kilku dni. Nie możemy ujawnić, jak dużo pieniędzy chcemy zdobyć — mówi Kinga Banaszak- Filipiak, rzeczniczka PBG. Choć z nieoficjalnych informacji wynika, że ARP chętnie odkupiłaby Rafako, zarząd upadłej grupy nie bierze pod uwagę realizacji scenariusza naprawczego bez udziału tej firmy. Według Kingi Banaszak-Filipiak, PBG ma największe szanse na wsparcie gotówkowe agencji.

— Wydaje się, że inna forma pomocy niż pożyczka nie jest dziś możliwa, bo zgodę na to musiałaby udzielić Komisja Europejska, a to trwa — mówi rzecznik.

PBG ma wprawdzie oferty od chętnych na deweloperskie spółki PBG Dom i PBG Erigo, ale te transakcje szybko nie zostaną sfinalizowane. Szansą na dodatkowy zastrzyk gotówki jest porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Konrad Jaskóła po spotkaniu z zarządem tej instytucji uzyskał zapowiedź przyspieszenia płatności 80 mln zł. Podobne spotkanie ma za sobą Jerzy Wiśniewski, szef nadzoru PBG. Ustaleń jednak nie chce komentować.

— Rozmawiamy z inwestorami. Naszą strategią jest kontynuacja działań operacyjnych, a zwłaszcza dokończenie kontraktów autostradowych — mówi Jerzy Wiśniewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane