PBK Asset Management doradza po amerykańsku

Michał Śliwiński
opublikowano: 10-11-2000, 00:00

PBK Asset Management doradza po amerykańsku

PBK Asset Management proponuje swoim klientom oprócz klasycznego zarządzania portfelem, również usługi doradcze w zakresie inwestowania na rynku kapitałowym.

Pierwszą z nich jest rekomendowanie portfela inwestycyjnego, aktualizowanego co miesiąc. W ramach tej usługi podawane są zalecane ceny zakupu określonej akcji, oraz kilka cen sprzedaży w zależności od zmieniającej się sytuacji na rynku. Podczas zmiany trendu na walorze podawana jest cena limitowa na realizację sprzedaży pozwalająca uniknąć strat, natomiast po wzroście i zmianie koniunktury szacowana jest także cena realizacji sprzedaży, umożliwiająca zachowanie zysków. Rekomendowane portfele przyniosły od 13 grudnia 1999 stopę zwrotu wysokości 10,6 proc., przy wzroście WIG 0,5 proc.

Analiza potrzeb

Kolejną usługą PBK Asset Management jest prowadzenie i doradzanie indywidualnym klientom w zakresie inwestowania.

-— Klient podaje nam ilość środków, które posiada, a my doradzamy mu na podstawie jego sytuacji materialnej i podejścia do ryzyka odpowiednie dla niego cele inwestycyjne. W razie potrzeby, przy zmieniającej się sytuacji rynkowej mam z takimi osobami kontakt codzienny. Trzeba zaznaczyć, że my tylko rekomendujemy, jak powinien się zachować w określonej sytuacji nasz klient, natomiast decyzja należy już do niego. Liczba osób, które chcą skorzystać z takiej oferty, gwałtownie wzrasta podczas aprecjacji indeksów i właśnie teraz mamy do czynienia ze znacznie zwiększonym zainteresowaniem naszą usługą — opowiada Alfred Adamiec, doradca inwestycyjny PBK Asset Management.

Aby skorzystać z tej oferty, nie trzeba posiadać zawrotnej ilości środków, zarządzający doradzają bowiem klientom, których portfele mają wartość już kilkunastu tysięcy złotych.

Dwie formy opłat

Opłaty za doradzanie przyjmują dwie formy. Pierwsza to stała kwota, która wynosi minimum 500 zł za kwartał. Druga natomiast to stała niska opłata oraz prowizja od osiągniętego zysku. Forma doradzania w zakresie inwestowania, jaką stosuje się w PBK Asset Managemet, bardzo przypomina funkcje, jakie na rynku amerykańskim spełnia makler. Działania takie polegają również na doradzaniu w zakresie kupna akcji lub redukowaniu pozycji i wyjaśnianiu sytuacji rynkowej w kontekście decyzji, jakie chce podejmować klient.

Michał Śliwiński

m.sliwinski@pulsbiznesu.com.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Śliwiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PBK Asset Management doradza po amerykańsku