PBK sygnalizuje dalszą korektę

Dariusz Karolak
opublikowano: 08-10-2001, 00:00

PBK sygnalizuje dalszą korektę

PBK udowodnił, że zasada by czekać na przełamanie oporu zanim otworzy się jakąś "dobrze wyglądającą" pozycję ma sens. Założenie filtra nad długoterminową linią hossy na wysokosci 91,8 urchoniło przed poważną stratą. Zamiast ataku na opór mieliśmy do czynienia ze stopniowym wycofywaniem się spod górnego ograniczenia kanału trendowego. W piątek przerodziło się ono w prawdziwą panikę, po której pozostał czarny i gruby korpus dzienny, który uruchomił zlecenie stop. Zasięg spadków po przełamaniu miesięcznego podwójnego szczytu wynosi 75 zł. Z uwagi na bliskość wsparcia z 13 VIII, 70,8 można spodziewać się, że zostanie ono przetestowane.

Jeżeli za podaż z ostatnich dni odpowiadają amerykańscy depozytariusze może być jeszcze gorzej, z dotarciem do wsparcia 8-miesięcznego kanału spadkowego przy 61 zł włącznie. Silne sygnały sprzedaży powstały na wykresie wskaźników ruchu kierunkowego, MACD i wszystkich szybkich oscylatorach. W nowej sytuacji każdy wzrost wydaje sie okazją, by zredukować posiadane pozycje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / PBK sygnalizuje dalszą korektę