PCC Intermodal skończyło pięć lat

MWA
opublikowano: 30-08-2010, 15:45

W ciągu pięciu lat istnienia, spółka PCC Intermodal, kierowana przez Dariusza Stefańskiego, przyczyniła się do rozwoju transportu kombinowanego w Polsce.

Dokładnie pięć lat temu spółka uruchomiła pierwszy prywatny pociąg kontenerowy, który połączył Dolny Śląsk z nieistniejącym już terminalem kontenerowym VGN w Świnoujściu. Wówczas przewozy intermodalne w Polsce nie były jeszcze rozbudowane. Przez pięć lat działalności firma rozszerzyła ofertę. Dziś wykonuje regularne przewozy kontenerowe między terminalami lądowymi w Brzegu Dolnym, Sławkowie, Krzewiu koło Kutna, Frankfurcie nad Odrą i Frankfurcie nad Menem, a terminalami morskimi w Gdańsku, Gdyni, Rotterdamie, Hamburgu i Bremerhaven. PCC Intermodal uruchamia tygodniowo ponad 50 regularnych pociągów kontenerowych, które przewożą ładunki między terminalami w Polsce, Niemczech i Holandii. Ponadto organizuje setki dowozów samochodowych do i z terminali lądowych.

Spółka jako pierwsza z branży zadebiutowała na GPW. Buduje nowoczesny terminal przeładunkowy w Kutnie. W ciągu następnych pięciu lat ma zamiar rozbudowywać sieć połączeń i zainwestować w kolejne terminale przeładunkowe w różnych rejonach Polski. Firma zapowiada, że po ukończeniu prac w Kutnie rozbuduje terminal w Brzegu Dolnym.

142 200

Tyle kontenerów przewiozła w ciągu pięciu lat spółka PCC Intermodal. To ponad 220 tys. TEU.

Dariusz Stefański, prezes PCC Intermodal
Dariusz Stefański, prezes PCC Intermodal
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWA

Polecane