PCF Group kupił większościowy pakiet w Incuvo

opublikowano: 13-12-2021, 20:23

Giełdowy producent gier za pakiet akcji producenta gier VR zapłacił blisko 20 mln zł.

PCF Group podpisał umowę zakupu 7.143.900 akcji notowanej na NewConnect spółki Incuvo, które dają 50,01 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Sprzedającym jest OÜ Blite Fund – spóła, której większościowym akcjonariuszem i szefową jest Marlena Babieno, małżonka Piotra Babieno, prezesa Bloober Team. Sam prezes Bloobera jest mniejszościowym akcjonariuszem tej firmy.

PCF Group za pakiet akcji Incuvo zapłacił 19.995.776 zł, co daje 2,799 zł za jedną akcję. W poniedziałek na zamknięciu jedna akcja Incuvo na GPW kosztowała 5,498 zł. Sprzedającemu przysługuje jednak dodatkowa płatność. Jest ona uzależniona od wysokości zysku tj. wpływów pomniejszonych m.in. o koszty produkcji i prowizje platform osiągniętego przez grę "Green Hell VR", której producentem i wydawcą jest Incuvo oraz oceny gry według serwisu Metacritic. Maksymalna wysokość dodatkowej Płatności nie przekroczy 11.595.725 zł.

- Zamykamy nasz pierwszy rok na giełdzie mocnym akcentem i rozwijamy kompetencje grupy w nowym, perspektywicznym obszarze. Współpraca z Incuvo przekonała nas, że jest to partner, w którego warto zainwestować, także biorąc pod uwagę coraz bardziej różnorodne portfolio PCF. Dodatkowo będziemy budować synergię pomiędzy Incuvo a naszym studiem w Chicago, które również ma bogate doświadczenie w obszarze gier wirtualnej rzeczywistości – mówi Sebastian Wojciechowski, prezes PCF Group.

Zespół PCF Chicago (wcześniej Phosphor Games), zarządzany przez Justin’a Corcoran’a, ma na swoim koncie realizację wielu projektów VR, w tym głośnego „The Brookhaven Experiment”.

Zespół Incuvo to ponad 40 specjalistów. Dołączenie Incuvo do grupy PCF oznacza, że giełdowa spółka zatrudnia już ponad 490 osób na całym świecie.

Incuvo specjalizuje się w produkcji gier na platformy wirtualnej rzeczywistości. Spółka, zarządzana przez Andrzeja Wychowańca i Radomira Kucharskiego, powstała w 2012 roku, a od stycznia 2021 r. jest notowana na NewConnect. Ma na swoim koncie edycje VR gier z katalogu Bloober Team, „Layers of Fear” oraz „Blair Witch”. Aktualnie pracuje nad VR-ową wersją gry „Green Hell” z portfolio studia Creepy Jar.

Incuvo, podobnie jak należące do PCF Group, kanadyjskie studio Game On, pozostanie niezależnym podmiotem w ramach grupy, tzn. pracującym na rzecz innych klientów z branży.

W poniedziałek PCF Group podpisał z Incuvo umowę produkcyjno-wydawniczą. Na jej mocy Incuvo wprowadzi w grze komputerowej z portfolio PCF Group zmiany niezbędne do implementacji na wszystkie znaczące platformy gier wirtualnej rzeczywistości. Produkcja gry będzie sfinansowana w całości przez PCF Group jako wydawcę w miarę realizacji procesu produkcyjnego. Po zakończeniu produkcji gry i wprowadzeniu jej do sprzedaży Incuvo przysługiwać będzie wynagrodzenie w formie tantiem, które będzie płatne, jeśli określone wpływy ze sprzedaży gry zapewnią wydawcy zwrot kosztów poniesionych w związku z produkcją, promocją i dystrybucją gry. Premiera tytułu planowana jest do końca 2023 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane