PCL w pełnym składzie

opublikowano: 06-06-2016, 22:00

Deweloper Goodman wynajął 7,8 tys. mkw. w Pomorskim Centrum Logistycznym (PCL) w Gdańsku. Umowy podpisano z producentem systemów chłodzących dla branży motoryzacyjnej NRF i operatorem logistycznym ATC Cargo. Dzięki tym transakcjom centrum o powierzchni 51,5 tys. mkw. zostało wynajęte w całości. W odpowiedzi na duży popyt Goodman rozpoczął już budowę kolejnego magazynu klasy A o powierzchni 15,8 tys. mkw., który zostanie oddany do użytku w III kwartale 2016 r.

Pomorskie Centrum Logistyczne to najważniejsza inwestycja Goodmana w Polsce. Właścicielem centrum jest Goodman European Partnership (GEP — główny europejski fundusz dewelopera). Jednym z atutów PCL jest położenie w pobliżu terminala kontenerowego DCT Gdańsk, który dzięki możliwości przyjęcia jednych z największych statków na świecie stał się głównym portem w regionie. Po oddaniu do użytku drugiego nabrzeża do końca 2016 r. terminal kontenerowy podwoi możliwości przeładunkowe do 3 mln TEU rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu