Pekabex: nie było nieprawidłowości

Kamil Zatoński
18-07-2003, 00:00

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) nie dopatrzyła się nieprawidłowości przy czerwcowych transakcjach akcjami Pekabexu. Istniały podejrzenia, że nabywcy blisko 49,9 proc. akcji spółki działali w porozumieniu.

— Po analizie nie stwierdziliśmy, żeby nabywcy działali w porozumieniu — mówi Michał Stępniewski, rzecznik KPWiG.

4 czerwca piątka indywidualnych inwestorów kupiła od NFI Jupiter na jednej sesji równo po 211 185 akcji Pekabexu (po 9,91 proc.).

Zgodnie z prawem, objęcie pakietu powyżej 10 proc. w okresie poniżej 90 dni może odbyć się jedynie przez ogłoszenie wezwania. Jeśli inwestorzy działają w porozumieniu, sąd może orzec naruszenie prawa. Grozi za to grzywna wysokości 1 mln zł i utrata praw do wykonywania głosów z posiadanych akcji.

Pekabex dysponuje nowoczesnymi technologiami produkcji konstrukcji żelbetowych. Jego giełdowa kapitalizacja nie przekracza 1 mln zł. Jednak wartość księgowa sięga 13 mln zł. Od początku roku kurs akcji spółki spadł już o ponad 80 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pekabex: nie było nieprawidłowości