Pekao/Alliance: dobre i 160 tysięcy

Katarzyna Ostrowska
opublikowano: 09-07-1999, 00:00

Pekao/Alliance: dobre i 160 tysięcy

Wojciech Gryko, prezes Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego Pekao/Alliance uważa, że najważniejsza dla funduszu jest prowadzona polityka inwestycyjna, a nie liczba klientów. W jego firmie będzie ona taka sama jak w Eurofunduszach zarządzanych przez Przymierze TFI (szczególnie w EF1).

Wojciech Gryko jest zdania, że najważniejsze są inwestycje w akcje, dzięki nim bowiem można wyjść ponad przeciętną i przekroczyć inflację. Dlatego w portfelu tego funduszu znajdzie się aż 30 proc. akcji.

PTE Pekao/Alliance inwestuje dwuetapowo. Najpierw ustala procentowy podział środków funduszu między akcje i obligacje. W drugim zaś dobiera poszczególne instrumenty finansowe w ramach tych grup.

Do końca roku przedstawiciele Pekao/Alliance PTE liczą na zdobycie około 530 tys. uczestników. Jednak, jak twierdzą, zadowoli ich w ostateczności wzięcie w zarządzanie 150-160 mln zł aktywów, co przekłada się średnio na około 150-160 tys. klientów funduszu. KO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Pekao/Alliance: dobre i 160 tysięcy