Pekao da mikrusom korporacyjne usługi

opublikowano: 26-06-2013, 00:00

Bank zaproponował mikro- i małym firmom rozwiązania dostępne dotychczas tylko dla korporacji.

Usługa Pekao Płace polega na prowadzeniu rachunku pomocniczego, który jest przeznaczony do rozliczania płatności z tytułu wynagrodzeń. Do tej pory była dostępna tylko dla dużych firm, a teraz bank zdecydował się na udostępnienie jej małym i mikrofirmom. Rachunek ten posiada indywidualny dzienny limit wypłat i jest powiązany z rachunkiem bieżącym firmy, co pozwala na kontrolę salda płacowego i bieżącego. Jest możliwość obsługiwania go poprzez system bankowości internetowejoraz wykonywania zarówno przelewów pojedynczych, jak i masowych.

Zlecenia płacowe można wprowadzać do PekaoBIZNES24 poprzez import danych z systemu HR lub manualnie. Elektroniczny wyciąg udostępniany klientowi za pośrednictwem systemu PekaoBIZNES24 zawiera pełną informację zwrotną o wykonanych płatnościach płacowych, skonstruowaną zgodnie z wybraną formą realizacji przelewów (analitycznie lub masowo).

Klient może wykonywać przelewy płacowe bez konieczności wcześniejszego zasilania rachunku płacowego. Przelewy są realizowane na podstawie salda wskazanego rachunku bieżącego, którego stan sprawdzany jest podczas księgowania. Rachunek płacowy jest automatycznie zasilany na koniec dnia.

Druga, udostępniona właśnie małym i mikrofirmom usługa Pekao Konsolidacja umożliwia zarządzanie płynnością i przekazywanie pieniędzy pomiędzy rachunkami klienta. Przelewy wykonywane są w czasie rzeczywistym (online). Saldo maksymalne rachunku powiązanego może być równe zeru w ciągu dnia operacyjnego, a wszystkie pieniądze w czasie rzeczywistym automatycznie przekazywane będą na konto główne. Klient może też ustalić konkretną wysokość salda, powyżej której nadwyżki będą przekazywane na konto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Pekao da mikrusom korporacyjne usługi