Pekao zapłaci 2 mln zł kary

PAP
opublikowano: 20-09-2012, 00:00

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgadza się z UOKiK

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził decyzję prezes UOKiK dotyczącą nałożenia na Bank Pekao około 2 mln zł kary za stosowane w umowach rachunków oszczędnościowych niedozwolone postanowienia.

Wyrok sądu dotyczy decyzji prezes UOKiK z grudnia 2010 r. „Przeprowadzone postępowanie wykazało wówczas, że ogólne warunki otwierania i prowadzenia przez bank rachunków wkładów oszczędnościowych zawierały dwa postanowienia niedozwolone. W pierwszym bank ograniczył wysokość odszkodowania za przekroczenie terminu realizacji dyspozycji, niezależnie od rzeczywiście poniesionej szkody przez posiadacza rachunku. W drugim przedsiębiorca zastrzegał, że pisma wysyłane przez niego listami zwykłymi uważa się za doręczone konsumentowi po upływie pięciu dni roboczych od daty nadania na poczcie” — napisano w komunikacie. Pekao odwołało się od decyzji, ale sąd nie uznał argumentów banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu