Pekao zwolni prawie tysiąc osób

opublikowano: 05-04-2019, 10:30

Bank spod znaku Żubra chce ciąć etaty, by… pozostałym pracownikom dać podwyżki.

Zarząd Pekao zdecydował, że w ramach zwolnień grupowych pracę w banku straci do 950 pracowników. W czwartek (4 kwietnia) spółka zwróciła się do związków zawodowych w celu wypracowania porozumienia w tej sprawie. 

Zarząd Pekao tłumaczy, że zwolnienia grupowe to efekt strategii rozwoju, która zakłada optymalizację i automatyzację procesów, a także poprawę efektywności instytucji.

„Bank oferuje jedne z wyższych wynagrodzeń całkowitych w sektorze. Zarząd chce, by system wynagrodzeń był jednak jeszcze lepszy i kontynuuje rozmowy ze związkami zawodowymi, dotyczące kwestii podwyżki wynagrodzeń, a także wprowadzenia w banku nowego, transparentnego i atrakcyjnego dla pracowników systemu premiowania” – czytamy w oficjalnym komunikacie, wysłanym do mediów przez biuro prasowe Peako. 

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy