PeP opanowały Eurocash

opublikowano: 20-12-2018, 10:45

Polskie ePłatności finalizują fuzję z PayUp i zdobywają 15,5 tys. terminali płatniczych POS.

Operator płatności bezgotówkowych, Polskie ePłatności, sfinalizowały w środę przejęcie 100 proc. udziałów w spółce PayUp, należącej do grupy Eurocash — właściciela takich sieci handlowych, jak Groszek, Lewiatan, Delikatesy Centrum czy Eurocash Cash and Carry. Porozumienie daje PeP wyłączność na obsługę wszystkich terminali płatniczych zainstalowanych sklepach należących do sieci grupy oraz w innych sklepach detalicznych, w których operatorem jest PayUp. W sumie PeP rośnie o 15,5 tys. POS-ów. 

Jarosław Mikos, prezes Polskich ePłatności
Zobacz więcej

Jarosław Mikos, prezes Polskich ePłatności fot. GK, Puls Biznesu

 „Dążymy do osiągnięcia pozycji lidera usług na polskim rynku płatności bezgotówkowych. Pozyskanie PayUp zwiększa potencjał firmy, pozwalając zakończyć z sukcesem ważny w naszym rozwoju rok. Dzięki przejęciu akcji PayUp znacznie wzbogacimy nasz portfel kliencki o takie sieci handlowe, jak Groszek, Lewiatan, Delikatesy Centrum czy Eurocash Cash and Carry” – mówi Jarosław Mikos, prezes zarządu Polskich ePłatności, cytowany w oficjalnym komunikacie. 

Konsolidacja rynku to kluczowy to element strategii PeP. Od momentu przejęcia PeP przez Fundusz Innova Capital spółka zrealizowała już trzy akwizycje. Oprócz PayUp spółka przejęła terminalową część biznesu Kolportera (spółkę  NeoTU) i integratora płatności internetowych PayLane. 

„Rozglądamy się na rynku za firmami, które w istotny sposób mogą przyczynić się do rozszerzenia oferty PeP i penetracji rynku naszymi usługami” – mówi Marcin Drozdowski, wiceprezes zarządu odpowiedzialny za strategię i M&A PeP..

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu