PEP rozważa emisję akcji o wartości 80 mln zł

KS
05-11-2008, 18:10

Energetyczna spółka podała prognozy na 2009 r. Spodziewa się 123,7 mln zł przychodów, 58,8 mln zł EBITDA i 44 mln zł zysku netto. Zamierza wyemitować akcje o wartości 80 mln zł.

EBITDA uwzględniająca odsetki z tytułu dzierżawy majątku i udziały w zyskach farm wiatrowych ma wynieść 70,3 mln zł. Na ten rok PEP prognozuje 35,6 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 101,3 mln zł. EBITDA ma wynieść 49,9 mln zł, a EBITDA uwzględniająca odsetki z tytułu dzierżawy majątku - 53,2 mln zł.

Spółka podała, że w prognozach na 2009 r. uwzględnione są przychody z trzech nowych projektów: GP Biomasa Energetyczna, Projektu Tytan oraz Parku Wiatrowego Suwałki. Zyski osiągnięte przez EC Saturn i Projekt Mercury ulegną podwyższeniu ze względu na zwiększenie produkcji energii zielonej oraz wzrost cen energii. Zysk z pozostałych obiektów będzie na poziomie zbliżonym do zysku z 2008.

W komunikacie podano również, że prognoza zakłada sprzedaż gruntu stanowiącego zabezpieczenie należności od ZCh. Wizów oraz uwzględnia przychody z tytułu sprzedaży udziałów w wydewelopowanych farmach wiatrowych.

Zarząd PEP poinformował, że na 2009 r. przewidziane jest rozpoczęcie budowy farm wiatrowych o mocy 78MW a w przygotowaniu będą projekty o łącznej mocy około 124 MW. Aby sfinansować wkład własny w farmach wiatrowych przewidzianych do realizacji w 2009, spółka zamierza przeprowadzić emisję akcji o wartości ok. 80 mln złotych. „W przypadku jednak, gdy kurs akcji nie będzie zdaniem Zarządu odzwierciedlał wartości Spółki, emisja zostanie przesunięta w czasie, gdyż taka emisja byłaby niekorzystna dla obecnych akcjonariuszy. Przesunięcie w czasie emisji nie będzie miało wpływu na realizację budowy farm wiatrowych, ponieważ w takim wypadku, zostanie uruchomione finansowanie pomostowe” – czytamy w komunikacie.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / PEP rozważa emisję akcji o wartości 80 mln zł