PEP rusza z emisją akcji

GRA
opublikowano: 17-03-2011, 00:00

Spółka ma zgodę na emisję kierowaną do funduszy. Minimalną cenę emisyjną ustalono na 27 zł.

Spółka ma zgodę na emisję kierowaną do funduszy. Minimalną cenę emisyjną ustalono na 27 zł.

Emisją Polish Energy Partners (PEP) zajęło się wczorajsze walne zgromadzenie. I dało zgodę. Spółka, specjalizująca się w outsourcingu energii i wykorzystaniu energii ze źródeł odnawialnych, wyemituje maksymalnie 1,57 mln papierów, z wyłączeniem prawa poboru, a cena emisyjna nie będzie niższa niż 27 zł (wczorajszy kurs to 27,3 zł).

— Przy obecnej sytuacji na rynku można się spodziewać, że cena emisyjna zostanie ustalona właśnie na minimalnym poziomie — przypuszcza Zbigniew Prokopowicz, prezes PEP.

Projekt będzie szybki.

— Ruszamy na road show [spotkania z inwestorami — red.], a we wtorek planujemy zamknięcie księgi popytu. Pieniądze powinny wpłynąć do spółki pod koniec kwietnia — zapowiada Zbigniew Prokopowicz.

Emisja będzie mieć charakter prywatny i nie wymaga sporządzenia prospektu. Spółka kieruje ją przede wszystkim do inwestorów instytucjonalnych. Obecni akcjonariusze (w akcjonariacie PEP dominują fundusze inwestycyjne) będą mogli skorzystać z preferencyjnych zasad przydziału akcji. Za każde 13 "starych" papierów przysługiwać będzie prawo zakupu jednego "nowego".

Wpływy z emisji wyniosą około 40 mln zł i sfinansują część potężnego programu inwestycyjnego PEP. W latach 2011-13 spółka zamierza wydać 880 mln zł, w tym 270 mln zł pochodzić będzie z własnych pieniędzy i z emisji akcji (reszta to dług). Za te pieniądze PEP planuje wybudować farmy wiatrowe o mocy około 70 MW, zrealizować "development" farm wiatrowych (ten etap obejmuje m.in. rozmowy z właścicielami gruntów, negocjacje warunków sprzedaży energii oraz uzyskaniu pozwolenia na budowę) o mocy około 450 MW, wybudować fabrykę pelletu, a także elektrownię biomasową o mocy 30 MW.

W tym ostatnim projekcie partycypować miałby KGHM TFI, a odbiorcą mógłby być KGHM. Ale rozmowy wciąż trwają.

— Rozmawiamy z trzema potencjalnymi odbiorcami, a KGHM jest jednym z nich. Budowa ruszy w drugim kwartale 2011 r. — zapowiada Zbigniew Prokopowicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PEP rusza z emisją akcji