Perspektywy dla Polski są korzystne

MIB
opublikowano: 20-12-2010, 11:39

Trzy pytania do Janusza Górskiego, prezesa Schenkera

1. Kończy się rok. Jakieś podsumowanie?

Janusz Górski, prezes Schenkera
Janusz Górski, prezes Schenkera
None
None

Rok 2010 był zdecydowanie lepszy z punktu widzenia sprzedaży usług logistycznych niż 2009, jednak nadal utrzymywała się presja na utrzymywanie niskich cen. W efekcie prowadziło to do spadku rentowności. Nietypowe okresy szczytów przewozowych, które wystąpiły w lipcu i sierpniu 2010 r., ujawniły niedostateczną ilość taboru samochodowego. Niska podaż samochodów dawała się odczuć również w kolejnych miesiącach.

2. Czy w przewozach morskich i oceanicznych występowały podobne problemy?

Nie. Tu było o wiele lepiej. Perspektywy wzrostu były bardzo dobre. Wzrost gospodarczy w Unii Europejskiej spowodował również zwiększone zapotrzebowanie na przewozy międzynarodowe do i z Polski. Nadal jednak poziom zaufania przedsiębiorstw do stabilności poprawy koniunktury gospodarczej był stosunkowo niski.

3. Co czeka branżę TSL w 2011 r.?

Przede wszystkim dalsza stabilizacja. Ale tylko pod warunkiem, że nie wystąpią zakłócenia w gospodarce światowej. Perspektywy dla Polski są korzystne, o czym świadczy również wzrost zainteresowania kapitału zagranicznego lokowaniem przedsiębiorstw w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane