Pesymizm przed sesją na Wall Street

opublikowano: 05-01-2021, 14:01

Kontrakty na indeksy spadają, co może oznaczać kontynuację najgorszego rozpoczęcia roku na amerykańskich rynkach akcji od pięciu lat.

Na około dwie godziny przed rozpoczęciem wtorkowej sesji kontrakty na Dow Jones, S&P500; i Nasdaq 100 spadały o ok. 0,2 proc. W poniedziałek akcje taniały, co tłumaczono realizacją zysków po udanej końcówce 2020 roku, a także rosnącymi obawami wynikającymi z nasilenia pandemii oraz niepewnością związaną z wtorkowymi wyborami do Senatu w stanie Georgia, które mogą dać Demokratom możliwość swobodnego kształtowania polityki gospodarczej.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

W handlu przedsesyjnym drożeją wyraźnie akcje Micron Technology, którego rekomendację ze „sprzedaj” do o „kupuj” podwyższyło Citigroup. Mocno tanieją akcje First Solar. Goldman Sachs obniżył rekomendację producenta systemów paneli słonecznych z „kupuj” do „sprzedaj”.

Dwucyfrowo rosną ceny ADR-ów China Telecom, China Unicom i China Mobile. Władze New York Stock Exchange dokonały niezwykłej wolty i niespodziewanie wycofały się po kilku dniach z zapowiedzi wycofania chińskich spółek z nowojorskiej giełdy. W ostatnim dniu 2020 roku ogłosiły, że zrobią to zgodnie z dekretem Donalda Trumpa zakazującym Amerykanom inwestowania w chińskie spółki powiązane z armią tego kraju.

Dolar słabnie, rośnie rentowność obligacji USA i drożeje złoto, choć nie tak wyraźnie jak w poniedziałek. Rośnie kurs ropy WTI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane