Petrolinvest dostał trzy miesiące

GRA
10-05-2012, 00:00

Spółka z portfela Ryszarda Krauzego ma dodatkowy czas na negocjacje finansowania z EBOR.

Kurs Petrolinvestu wystrzelił wczoraj po informacji o nowym porozumieniu z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju. Umowa zakłada, że spółka poszukiwawcza Ryszarda Krauzego dostanie dodatkowe trzy miesiące na uruchomienie kredytu przyznanego wcześniej przez bank.

— Przedłużenie umowy z EBOR pozwoli nam dokończyć rozmowy w sprawie dostosowania finansowania, udostępnionego przez tę instytucję, do naszej nowej strategii w Kazachstanie. A ta oznacza sprzedaż niestrategicznych aktywów, czyli spółek Emba i Profit, i koncentrację na aktywie o największym potencjale, czyli kontrakcie OTG w Kazachstanie — mówi Bertrand Le Guern, prezes Petrolinvestu.

Deklaruje, że chce wykorzystać finansowanie z EBOiR wyłącznie w ramach Kontraktu OTG.

— Celem jest jak najszybsze przeklasyfikowanie zasobów węglowodorów do kategorii zasobów potwierdzonych i rozpoczęcia ich eksploatacji — dodaje Bertrand Le Guern.

Petrolinvest szacuje, na podstawie raportu wykonanego przez firmę McDaniel & Associates, że zasoby perspektywiczne Kontraktu OTG wynoszą 1,9 mld baryłek, a zasoby z uwzględnieniem prawdopodobieństwa sukcesu — 556 mln bartyłek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Petrolinvest dostał trzy miesiące