Petrolinvest po 227 zł

KZ
opublikowano: 05-07-2007, 00:00

Niespodzianki nie było: kontrolowana przez Ryszarda Krauzego spółka paliwowa ustaliła cenę emisyjną na górnej granicy widełek.

Niespodzianki nie było: kontrolowana przez Ryszarda Krauzego spółka paliwowa ustaliła cenę emisyjną na górnej granicy widełek.

Cena emisyjna, czyli 227 zł, zaproponowane przez zarząd Petrolinvestu, oznacza, że całą spółkę wyceniono na 1,32 mld zł. Ze sprzedaży 528,6 tys. akcji firma uzyska 120 mln zł brutto. Pieniądze pójdą na dofinansowanie poszukiwań złóż surowców naturalnych na posiadanych przez spółkę działkach w Kazachstanie i Rosji. Do tej pory nie zidentyfikowano tam żadnych pokładów ropy ani gazu.

Inwestorzy muszą więc zapłacić dość wysoką cenę za przyszłe, niepewne zyski. Kilkanaście dni temu Paweł Gricuk, prezes spółki, poinformował, że w tym roku firma wykaże wyższą stratę od poniesionej w 2006 r. (21,4 mln zł). Zdaniem prezesa, także w 2008 r. trudno oczekiwać, aby Petrolinvest osiągnął próg rentowności.

Dziś kończą się zapisy na akcje spółki w transzy inwestorów instytucjonalnych. Drobni gracze, do których skierowano 25 proc. oferowanej puli, zakończyli zapisy już we wtorek. Debiut walorów na GPW zaplanowano na 17 lipca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu