Petrolinvest staje na czterech nogach

Paweł Janas
14-12-2010, 06:50

Nowa strategia zapewni dodatni cash flow i  oddech na poszukiwanie ropy. Spółka kupi trzy firmy w Rosji, zarobi na gazie łupkowym, pohandluje paliwami i zamieni plastik na paliwa.

Petrolinvest, spółka z grupy Ryszarda Krauzego, ma gotowy plan działań na najbliższe dwa-trzy lata. Konserwatywny, bo jej zarząd unika jak ognia deklaracji, których mógłby nie spełnić.

Ryszard Krauze – artykuły, informacje, spółki, linki, zdjęcia

— Założyliśmy tylko te projekty, które są bezpieczne i realne. Jeśli po drodze pojawią się miłe niespodzianki, tym lepiej. Celem nadrzędnym jest wielka ropa, ale nie zamierzamy na nią czekać z założonymi rękami — mówi Bertrand Le Guern, prezes Petrolinvestu.

Bertrand Le Guern – artykuły, informacje, spółki, linki, zdjęcia

Osią nowej strategii jest więc wygenerowanie z końcem 2011 r. dodatnich przepływów pieniężnych. Sposobów na osiągnięcie tego celu jest kilka. Na pierwszy plan wysuwa się zakup w Rosji kilku spółek prowadzących przemysłowe wydobycie ropy. O pierwszej z nich — Bogorodskniefcie — wydobywającej 1 mln baryłek ropy, spółka już informowała. Trwa w niej proces due diligence, który powinien zakończyć się w pierwszym kwartale. Petrolinvest ma jednak większy apetyt.

Więcej we wtorkowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / Petrolinvest staje na czterech nogach