Petrolinvest zdjął nogę z gazu

Wydobywcza spółka wystawiła na sprzedaż wszystkie aktywa w segmencie LPG. Przychody stopniały.

W pierwszym półroczu Petrolinvest miał przychody takie, jak przeciętny menedżer w korporacji. Wyniosły zaledwie 156 tys. zł, podczas gdy rok wcześniej było to aż 53 mln zł. „Na zmniejszenie przychodów wpłynęły podjęte przez spółkę działania mające na celu restrukturyzację, a następnie sprzedaż segmentu LPG” — wyjaśnił zarząd w komunikacie.

Na poziomie wyników spółka Ryszarda Krauzego po raz kolejny pokazała straty. Strata netto po pierwszym półroczu pogłębiła się z 39 do 45 mln zł, a operacyjna zmniejszyła się z 30 do 20 mln zł. Zamiar wyjścia z segmentu LPG Petrolinvest sygnalizował już w poprzednim raporcie kwartalnym. Teraz sprawy nabrały tempa, a przedstawiciele firmy sygnalizują, że sprzedaż aktywów to kwestia najbliższych tygodni. Wśród aktywów jest przede wszystkim terminal LPG w Gdyni oraz rozlewnia gazu.

Na sprzedaż jest również jedna z farm wiatrowych z portfela Petrolinvestu. Strategia Petrolinvestu, po odejściu od segmentu LNG, zakłada koncentrację na aktywach wydobywczych, zwłaszcza w Kazachstanie, na kontrakcie OTG, którego „potencjał wzrostu wartości w krótkim okresie oceniany jest jako najwyższy”.

15

mln zł Tyle wyniosła półroczna strata segmentu LNG. W poprzednich okresach Petrolivest też tracił na tym biznesie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu