(Pewny) kandydat na prezesa Warty

TB
opublikowano: 22-05-2006, 00:00

Krzysztof Kudelski, dotychczasowy wiceprezes TUiR Warta, drugiego ubezpieczyciela majątkowego w Polsce, zostanie wkrótce prezesem spółki — dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

— Potwierdzam, że belgijska grupa KBC, nasz jedyny akcjonariusz, przedstawi radzie nadzorczej Krzysztofa Kudelskiego jako kandydata na prezesa TUiR Warta. Nie ma jeszcze dokładnej daty posiedzenia rady. Odbędzie się prawdopodobnie w połowie czerwca — mówi Lidia Deja, rzecznik Warty.

Warta nie ma prezesa od 8 lutego. Rezygnację wówczas złożył nagle Ireneusz Łuszczewski (objął fotel 15 lipca 2004 r.). Do znalezienia jego następcy właściciel wynajął firmę headhunterską. Z naszych informacji wynika, że wstępne propozycje dostało przynajmniej kilkunastu członków zarządów działających w Polsce firm.

Do ścisłego finału mieli zakwalifikować się: Ryszard Bociong, wiceprezes PZU, oraz Ned Radikov, wiceprezes TUiR Warta, odpowiedzialny za koordynację i nadzór nad siecią sprzedaży i marketingiem. Faworytem był Ned Radikov: z pochodzenia Bułgar, ale dobrze władający językiem polskim (w zarządzie Warty jest od listopada 2005 r., a w KBC pracuje od 2000 r.).

Z niewyjaśnionych przyczyn KBC zdecydowało się jednak na Krzysztofa Kudelskiego. Z Wartą związany jest od 1995 r. Rok później wszedł w skład zarządu. Od 1998 r. jest wiceprezesem nadzorującym pion ubezpieczeń klientów indywidualnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / (Pewny) kandydat na prezesa Warty