Pfizer podniósł prognozę sprzedaży szczepionki przeciwko COVID-19

  • Paweł Makosz
opublikowano: 04-05-2021, 14:19

Pfizer poinformował, że w tym roku spodziewa się większych zysków niż początkowo przewidywał. Producent szczepionek podniósł również prognozę dot. sprzedaży zastrzyków przeciwko COVID-19.

Geert Vanden Wijngaert

Nowojorski producent prognozuje sprzedaż szczepionek na poziomie 26 mld USD w 2021 r. (wzrost z 15 mld USD) oraz skorygowany zysk za akcję w wysokości od 3,55 do 3,65 USD (wzrost z 3,10 do 3,20 USD).

Kluczowe spostrzeżenia

Pfizer podał, że spodziewa się dostarczyć w tym roku 1,6 mld dawek szczepionki przeciwko COVID-19 w ramach umów zawartych w połowie kwietnia. Firma zadeklarowała również możliwość wyprodukowania co najmniej 3 mld dawek w 2022 roku.

Szczepionka firmy Pfizer jest jedną z trzech stosowanych w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce spodziewane jest jej stosowanie wśród dzieci w wieku od 12 do 15 lat.

Z wyłączeniem szczepionki, podstawowa działalność Pfizera w zakresie leków wykazała znaczny wzrost, co skłoniło firmę do podniesienia prognozy przychodów o 200 mln USD na ten rok.

W sumie przychody firmy w pierwszym kwartale wyniosły 14,58 mld USD, czyli więcej niż średnio oczekiwane przez analityków 13,62 mld USD. Skorygowany zysk za akcję w pierwszym kwartale wyniósł 93 centy, co oznacza wzrost o 47 proc. z 63 centów z tego samego kwartału z roku ubiegłego.

Reakcja rynku

We wtorek akcje Pfizera wzrosły o 1,1 proc. podczas przedsprzedaży w Nowym Jorku. Do zamknięcia poniedziałkowych notowań Pfizer zyskał na przestrzeni tego roku 8,2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane