PGE dostała 4,1 mld zł kredytu

Międzynarodowe konsorcjum banków podpisało z PGE, największą polską firmą energetyczną, umowę kredytu odnawialnego do kwoty 4,1 mld zł.

W konsorcjum banków znalazły się: PKO BP, Intesa Sanpaolo z siedzibą w Turynie (działający przez swój oddział Intesa Sanpaolo oddział w Polsce), MUFG Bank (Europe) z siedzibą w Amsterdamie oraz Santander Bank Polska.

Z komunikatu PGE wynika, że kredyt może zostać przeznaczony na finansowanie bieżącej działalności grupy PGE, wydatków inwestycyjnych i kapitałowych związanych z działalnością grupy PGE, oraz na refinansowanie zobowiązań finansowych grupy PGE.

"Grupa PGE realizuje inwestycje w segmencie dystrybucji, prowadzi także liczne projekty modernizacyjne, które przyczynią się m.in. do zmniejszenia emisyjności jej jednostek wytwórczych. PGE inwestuje również w efektywne aktywa kogeneracyjne – w 2017 r. oddano do użytku blok gazowo-parowy o mocy 138 MW elektrycznych i 100 MW cieplnych w należącej do PGE Elektrociepłowni Gorzów, finalizowane są również prace w Elektrociepłowni Rzeszów, gdzie powstaje Instalacja Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE). Grupa przygotowuje się także do wybudowania ponad 1000 MW nowych mocy w gazie" - przypomniała PGE w komunikacie.

W ramach umowy PGE zobowiązuje się do utrzymania wskaźnika skonsolidowanego zadłużenia netto do skonsolidowanego zysku EBITDA na poziomie nie wyższym niż 4:1 w przypadku posiadania oceny ratingowej na poziomie inwestycyjnym (tzn. na poziomie BBB- lub wyższym, przyznanej przez S&P; lub Fitch bądź Baa3 lub wyższym przyznanej przez Moody's). Wskaźnik będzie musiał być nie wyższy niż 3,5:1 w przypadku, gdy PGE nie będzie posiadało oceny ratingowej na poziomie inwestycyjnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu