PGE Energia Odnawialna będzie mieć nowego prezesa

PAP
opublikowano: 14-02-2014, 17:23

Bogdan Pilch zrezygnował z funkcji prezesa PGE Energia Odnawialna – dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do PGE.

Bogdan Pilch kierował spółką od 16 kwietnia 2012 roku po tym, jak wygrał postępowanie kwalifikacyjne. Złożył rezygnację 11 lutego, a obowiązki prezesa pełni obecnie wiceprezes PGE Energia Odnawialna Maciej Górski.

Bogdan Pilch, zanim objął funkcję prezesa PGE Energia Odnawialna, był dyrektorem ds. rozwoju biznesu w GDF SUEZ Energia Polska i zasiadał w zarządzie tej firmy. Wcześniej latach 1998-2000 pracował jako dyrektor ds. rozwoju rynku gazu w Polsce w Statoil Polska. Jest absolwentem Wydziału Elektroniki AGH w Krakowie i ukończył też studia MBA w Poznaniu.

PGE Energia Odnawialna S.A., która powstała w 1993 roku funkcjonowała jako Elektrownie Szczytowo-Pompowe S.A, ale po restrukturyzacji PGE i decyzji o połączeniu w jedną grupę wszystkich aktywów związanych z OZE przyjęła nową nazwę. PGE Energia Odnawialna zarządza elektrowniami wodnymi i farmami wiatrowymi. Łączna moc zainstalowana tych elektrowni wynosi ponad 1,7 tys. MW. Tym samym spółka ma znaczący udział w rynku wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych w kraju.

Biuro Prasowe PGE nie komentuje informacji rezygnacji prezesa PGE Energia Odnawialna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane