Czytasz dzięki

PGE ma nowego prezesa

opublikowano: 20-02-2020, 07:55

Wojciech Dąbrowski został powołany na prezesa PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Wojciech Dąbrowski od 10 lat pełni funkcje menadżerskie w sektorze energetycznym. Od listopada 2017 roku do lutego 2020 pełnił funkcję prezesa zarządu PGE Energia Ciepła, gdzie przeprowadził proces integracji polskich aktywów ciepłowniczych zakupionych przez PGE  od francuskiego EDF. Wcześniej pracował w PGNiG Termika. W 2007 r. krótko był wojewodą mazowieckim, a wcześniej był m.in. burmistrzem jednej z warszawskich dzielnic.

Wojciech Dąbrowski pracował już w spółce zależnej PGE.
Zobacz więcej

Awans

Wojciech Dąbrowski pracował już w spółce zależnej PGE. Marek Wiśniewski

Jest prawnikiem po Uniwesytcie Warszawskim. 

Decyzją rady nadzorczej w zarządzie znaleźli się także Paweł Śliwa (wiceprezes ds. innowacji), Ryszard Wasiłek (wiceprezes ds. operacyjnych), Pawel Cioch (wiceprezes ds. korporacyjnych) i Paweł Strączynski (wiceprezes ds. finansowych). 

Do tej pory prezesem PGE był Henryk Baranowski, ale zrezygnował on z ubiegania się o kolejną kadencją. 

 Paweł Śliwa został wiceprezesem ds. innowacji został, a za sprawy operacyjne będzie odpowiadał Ryszard Wasiłek. Jak poinformowano w komunikacie, wiceprezesem ds. korporacyjnych będzie Paweł Cioch, zaś za finanse firmy odpowiadać będzie Paweł Strączyński. Kadencja zarządu trwa trzy lata.

Nowy prezes PGE zapowiada "zielony kierunek z uszanowaniem konwencjonalnej podstawy".

"Unijna polityka klimatyczna, zielony ład, dekarbonizacja, społeczne oczekiwania to elementy, które już wpływają na sektor energetyczny i będą determinować pracę zarządu PGE. Zielony kierunek z uszanowaniem konwencjonalnej podstawy to cel, który stawiam przed sobą" – powiedział, cytowany w komunikacie spółki, prezes Wojciech Dąbrowski.

Jego zdaniem transformacja energetyczna musi być przeprowadzona w sposób niezagrażający polskiej gospodarce, a Grupa PGE ma wyznaczać trendy w sektorze. "Będziemy chcieli wykorzystać mechanizmy finansowe służące celowi neutralności klimatycznej w oparciu o racjonalny harmonogram. Za kluczowy element powodzenia w realizacji celów uznaję nastawienie pracowników spółki i ich zorientowanie na współpracę. Transformacja w kierunku OZE musi być i będzie realizowana ze stroną społeczną" – dodał Dąbrowski.

W komunikacie dodano, że nowy zarząd firmy planuje audyt projektów i "pilną, w perspektywie dwóch miesięcy", prezentację działań grupy PGE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu