Czytasz dzięki

PGNiG przeznaczy 4 mln zł na walkę z koronawirusem

AR
opublikowano: 17-03-2020, 14:36

Grupa Kapitałowa PGNiG będzie wspierać działania związane z epidemią koronawirusa, ok. miliona przekaże do placówek medycznych w miejscowościach, w których działają spółki należące do grupy.

Spółki z Grupy Kapitałowej PGNiG zadeklarowały pomoc w wysokości 4 mln zł na walkę z koronawirusem. Z tej kwoty 3 mln zł sfinansują działania, których lista będzie opracowana we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych. Dodatkowy milion grupa przeznaczy na wsparcie wybranych placówek służby zdrowia.

– Jesteśmy liderem polskiego rynku gazu, ale czujemy szczególną odpowiedzialność za społeczności lokalne, w miejscowościach, w których działają oddziały PGNiG i spółki z grupy kapitałowej. W tym trudnym czasie chcemy mocno wspierać naszych sąsiadów. To ważny aspekt społecznej odpowiedzialności naszego biznesu – powiedział Jerzy Kwieciński, prezes Zarządu PGNiG.

Dodał, że zadeklarowana kwota wsparcia nie jest ostateczna.

- Pilnie monitorujemy sytuację i jesteśmy w stałym kontakcie z administracją rządową. Będziemy reagować w miarę potrzeb – podkreślił Jerzy Kwieciński.

Jako pierwszy wsparcie otrzyma Instytut Matki i Dziecka, sąsiadujący z siedzibą główną PGNiG na warszawskiej Woli. To wyspecjalizowana jednostka, która sprawuje opiekę nad pacjentami nie tylko z okolic Warszawy, ale z całego kraju. 

– Instytut Matki i Dziecka to wysokospecjalistyczny szpital o profilu pediatrycznym i ginekologiczno-położniczym. Jest miejscem narodzin wielu Polaków oraz sprawuje opiekę nad pacjentami onkologicznymi i chorującymi na rzadkie choroby genetyczne, które powodują również obniżenie odporności – mówi dr n. med. Tomasz Maciejewski, dyrektor Instytutu Matki i Dziecka. 

W Instytucie działają kliniki na co dzień ratujące życie, które muszą zachować ciągłość leczenia, m.in. Klinika Onkologii Dzieci i Młodzieży, Klinika Położnictwa i Ginekologii czy oraz Klinika Wrodzonych Wad Metabolicznych i Pediatrii. Dlatego Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza przekaże Instytutowi 300 tys. złotych na prewencje zakażeń koronawirusem.

Pieniądze przekazane przez Fundację PGNiG zostaną wykorzystane na zakup środków ochrony własnej – masek, kombinezonów oraz okularów ochronnych, czyli niezbędnego wyposażenia pracowników ochrony zdrowia.

– Nasza fundacja wspiera szpital w pozyskiwaniu sprzętu, a w obecnej sytuacji epidemiologicznej działania skoncentrowane są na zapewnieniu niezbędnych środków bezpieczeństwa i ochrony własnej, by jak najlepiej chronić pacjentów i personel szpitala – powiedziała dr Dorota Kleszczewska, prezes zarządu Fundacji Instytutu Matki i Dziecka.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane