PGNiG zainteresowane wejściem do Afryki Północnej

Internet Securities
opublikowano: 27-03-2006, 09:05

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podtrzymuje plany zwiększenia krajowego wydobycia gazu i ropy, ale rozważa także wejście do zasobnych w te surowce krajów Afryki Północnej, powiedział wiceprezes gazowego monopolisty Stanisław Niedbalec.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podtrzymuje plany zwiększenia krajowego wydobycia gazu i ropy, ale rozważa także wejście do zasobnych w te surowce krajów Afryki Północnej, powiedział wiceprezes gazowego monopolisty Stanisław Niedbalec.

W wywiadzie dla „Parkietu” Niedbalec zapowiedział, że PGNiG do końca roku przedstawi strategię, zakładającą „znacznie szersze wyjście poza Polskę”.

„My myślimy jednak o wejściu do krajów Afryki Północnej, które są bliżej Europy, a sytuacja polityczna w tym obszarze jest w miarę ustabilizowana” – powiedział Niedbalec.

Podkreślił, że PGNiG prowadzi już rozmowy w tej sprawie i jest zainteresowane krajami od Algierii po Egipt.

Wiceprezes uważa, że PGNiG powinno skupić się na produkcji gazu ziemnego – i ewentualnych transakcjach spotowych na rynkach europejskich – ale nie wyklucza też ubiegania się o koncesje na złoża mieszane (z gazem i ropą naftową). W takim przypadku dobrym partnerem byłby według niego PKN Orlen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / PGNiG zainteresowane wejściem do Afryki Północnej