PGZ przejmuję wojskową stocznię

29-05-2017, 14:00
aktualizacja: 29-05-2017, 14:01

Przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej podpisali wstępną umowę zakupu Stoczni Marynarki Wojennej.

Syndyk Stoczni Marynarki Wojennej (SMW) w upadłości oraz przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) przełamali negocjacyjny impas. Jeszcze niedawno wydawało się, że stronom nie uda się sfinalizować akwizycyjnych planów. PGZ jeszcze w lutym złożyła ofertę zakupu stoczni, wartą 220 mln zł, ale przez wiele tygodni negocjowano szczegóły przejęcia. Pojawiały się nawet sygnały, że nie uda się ich uzgodnić i do transakcji nie dojdzie, a PGZ straci 22 mln zł wadium. Rozmowy właśnie zostały sfinalizowane.

- Została podpisana umowa przedwstępna i jeśli instytucje państwowe takie jak na przykład Ministerstwo Obrony Narodowej czy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wydadzą zgodę, będzie można podpisać ostateczną – mówi Rafał Terlecki, rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku, nadzorującego proces upadłościowych stoczni. KAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PGZ przejmuję wojskową stocznię