PHN polubił różnorodność

opublikowano: 17-09-2018, 22:00

Grupa mnoży zyski i coraz mocniej stawia na dywersyfikację.

Polski Holding Nieruchomości (PHN) może zaliczyć pierwsze półrocze 2018 do wyjątkowo udanych. Zysk netto grupy urósł aż o 361 proc. i sięgnął 32,7 mln zł. Grupa miała także inny powód do zadowolenia — otrzymała m.in. prawomocne pozwolenie na budowę wieżowca biurowego PHN Tower przy ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie.

— Nowoczesny obiekt klasy A powstanie w sercu warszawskiego Centralnego Obszaru Biznesu i będzie jednym z pierwszych w Warszawie z bezpośrednim dostępem do metra — stacji Rondo ONZ. Decyzja zatwierdzająca projekt budowlany oznacza, że przystępujemy do wyboru generalnego wykonawcy kompleksu, którego budowa zgodnie z planem ma ruszyć w 2019 r. W 2021 r. planowane jest oddanie pierwszego biurowca, a budowa 155-metrowego wieżowca ma się zakończyć na przełomie lat 2023 i 2024 — zapowiada Marcin Mazurek, prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Co ważne, biura to nie jedyny mocno rozwijany obszar działalności grupy. Już pół roku temu jej zarząd zapowiadał silną dywersyfikację. Wszystko wskazuje na to, że idzie ona pełną parą.

PHN realizuje obecnie m.in. budowę II etapu centrum magazynowego klasy A — Hillwood & PHN Pruszków w Parzniewie na Mazowszu. Na początku lipca grupa przekazała natomiast generalnemu wykonawcy plac pod budowę obiektu handlowo-usługowego przy ulicy Geodezyjnej na warszawskiej Białołęce. Prace mają potrwać osiem miesięcy.

PHN kontynuuje również współpracę z Chopin Airport Development w ramach, której pełni funkcję inwestora zastępczego przy budowie hotelu Moxy przy lotnisku w Poznaniu-Ławicy. W lipcu wybrano generalnego wykonawcę inwestycji i rozpoczęto prace budowlane. Hotel o powierzchni ponad 5,3 tys. mkw. zaoferuje 120 pokoi, zaplecze gastronomiczne, salę spotkań, fitness club oraz parking na 89 miejsc.

Zdaniem Mateusza Muchy, menedżera w Navigator DM, Polski Holding Nieruchomości bardzo pozytywnie zapatruje się na segment komercyjny, ale nie tylko.

— Grupa realizuje w formule joint venture projekt Parzniew Logistic Center, którego komercjalizacja wynosi już około 85 proc. oraz prowadzi inwestycję w formule build-to-suit [obiekt budowany „na miarę” — red.] na warszawskiej Białołęce. Ponadto otrzymała pozwolenie na budowę dwóch warszawskich inwestycji: PHN Tower oraz projektu hotelowego przy alei Wilanowskiej. Grupa pracuje także nad mieszkaniówką. Posiada w budowie dwa projekty mieszkaniowe: sprzedany w ponad 70 proc. pierwszy etap osiedla Vis a Vis na warszawskiej Woli oraz Yacht Park w Gdyni. PHN poinformował również o rozpoczęciu II etapu inwestycji na Woli, na który planuje przeznaczyć 104 mln zł — mówi Mateusz Mucha.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy