Piasecki: sprzedaż za 470 mln zł

Artur Sulejewski
15-02-2000, 00:00

Piasecki: sprzedaż za 470 mln zł

SPRZEDAŻ BĘDZIE ROSNĄĆ: Przychody grupy w 2000 roku wyniesą 470 mln zł. Wskazują na to podpisane przez spółkę kontrakty — twierdzi Andrzej Piasecki, przewodniczący rady nadzorczej Pia Piasecki. fot. G. Kawecki

Przychody ze sprzedaży grupy Pia Piasecki na koniec 2000 roku mają wynieść 470 mln zł. Według planów, w 2002 roku sprzedaż grupy kapitałowej kieleckiego przedsiębiorstwa powinna wzrosnąć do 700-800 mln zł.

W 1999 roku przychody grupy kapitałowej Pia Piasecki wyniosły 350 mln zł. W planach na 2000 rok kierownictwo firmy zakłada, że zwiększą się one o ponad 30 proc., do kwoty 470 mln zł. Zdaniem przedstawicieli spółki, podpisane już przez firmę kontrakty dają 90-proc. pewność, że prognoza ta jest realna i zostanie zrealizowana. Na kolejne lata Pia Piasecki zapowiada dalszy wzrost poziomu sprzedaży. W 2002 roku przychody grupy kapitałowej powinny zawierać się w przedziale 700-800 mln zł.

— Żeby ten cel osiągnąć, w dyspozycji firmy muszą być nowe środki. Zamierzamy je uzyskać z emisji akcji i obligacji — powiedział Andrzej Piasecki, przewodniczący rady nadzorczej Pia Piasecki.

Na ostatnim NWZA udziałowcy spółki podjęli decyzję o emisji 600 tys. akcji serii H (z wyłączniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy). Papiery te zostaną skierowane do kadry menedżerskiej i kierowniczej. Zgromadzenie postanowiło także o emisji obligacji zamiennych serii A na akcje serii I. Instrumenty dłużne o wartości 40 mln zł zostaną skierowane do nie więcej niż 300 inwestorów.

Środki uzyskane przez Pia Piasecki z emisji obligacji przeznaczone zostaną na poszerzenie grupy kapitałowej o nowe podmioty. Posłużą one także na spłatę zaciągniętych krótkoterminowych kredytów, którymi spółka posiłkowała się nabywając udziały w firmach należących do Skarbu Państwa, które zostały włączone do jej struktury oraz na podniesienie kapitału firmy Pia Piasecki Inwestycje. Kieleckie przedsiębiorstwo zamierza włączyć do swojej grupy kapitałowej następne dwa-trzy podmioty prowadzące działalność budowlaną w generalnym wykonawstwie.

— Interesują nas firmy, które osiągają roczne przychody rzędu 100-200 mln zł. Tego typu inwestycje pozwolą całej grupie kapitałowej osiągać sprzedaż na poziomie 700-800 mln zł — uważa Andrzej Piasecki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Sulejewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Piasecki: sprzedaż za 470 mln zł