Piąta Gala Nagród Lewiatana

DI
opublikowano: 26-05-2008, 19:36

Adam Góral i Jerzy Buzek zostali laureatami "Nagród Lewiatana 2008", przyznanych przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych. Nagrody specjalne PKPP otrzymali Barbara Skarga i Marek Edelman.

Nagrody wręczono laureatom w poniedziałek podczas uroczystej gali w warszawskiej Filharmonii Narodowej.

Właściciel i prezes firmy Asseco Poland Adam Góral otrzymał nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego "za zbudowanie firmy będącej liderem na rynku, a zarazem wzorcem dobrych praktyk zarządzania, za otwartość i odwagę w realizowaniu wizji biznesowych oraz za działalność społeczną wspierającą rozwój kultury, sztuki i sportu".

Poseł do Parlamentu Europejskiego, były premier Jerzy Buzek odebrał nagrodę im. Władysława Grabskiego "za aktywną działalność w Parlamencie Europejskim na rzecz poprawy konkurencyjności i innowacyjności gospodarki oraz za skuteczne i pozytywne budowanie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej".

Zarząd PKPP Lewiatan przyznał też dwie Nagrody Specjalne. Jedną z nich otrzymała prof. Barbara Skarga, filozof i historyk filozofii. Uhonorowano ją "za wykazywaną przez całe życie troskę o godność człowieka jako podstawową wartość demokracji, za intelektualną odwagę i przenikliwość oraz za wspaniały wkład w europejską humanistykę i kulturę".

Nagrodę Specjalną odebrał również Marek Edelman, ostatni żyjący przywódca powstania w Getcie Warszawskim, "za dawanie przykładu prawości i odwagi, szlachetności i rozumu, za lekcję, jak zachować godność w najtrudniejszych momentach i iść przez życie czyniąc dobro, za aktywny, głęboko humanistyczny stosunek do spraw współczesnego świata".

Nagrody Lewiatana przyznawane są od 2004 r. Konfederacja kontynuuje tradycję przedwojennego Centralnego Związku Polskiego Przemysłu, Górnictwa, Handlu i Finansów Lewiatan, którego założycielem był Andrzej Wierzbicki. Nagrodę jego imienia PKPP przyznaje wyróżniającemu się przedsiębiorcy, który "nadaje styl polskiej przedsiębiorczości i kontynuuje jej najlepsze tradycje". Z kolei nagrodę im. Władysława Grabskiego otrzymuje osobistość życia publicznego, która "w decydujący sposób przyczynia się do rozwoju przedsiębiorczości i wzrostu gospodarczego".

W poprzednich edycjach nagrody PKPP otrzymali m.in.: Leszek Balcerowicz, Jerzy Hausner, Lech Wałęsa, Danuta HŘbner, Władysław Bartoszewski, Tadeusz Mazowiecki, Grażyna Gęsicka, Wiesław Rozłucki, Jacek Socha.

Konfederacja Pracodawców Polskich reprezentuje ponad 6 tys. firm, zatrudniających przeszło 2 mln pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Piąta Gala Nagród Lewiatana